Jak to działa

METODA COLINA ROSE – NAUKA JĘZYKA DOPASOWANA DO CIEBIE

Metoda Colina Rose korzysta z tych samych naturalnych mechanizmów, które kiedyś pozwoliły Ci tak świetnie opanować polski.

  • Uczymy realnej komunikacji, dlatego szybko zaczynasz mówić
  • Uczysz się zgodnie z własnymi predyspozycjami, więc łatwo zapamiętujesz
  • Uwzględniamy różnice między ludźmi – uczysz się tak, jak lubisz
  • Ucząc się tak, jak dla Ciebie jest najłatwiej, od razu widzisz efekty
  • Dopasowujemy się do Twojego stylu życia: grupy startują cały rok, a większość czasu uczysz się gdzie i kiedy chcesz
  • Osobisty Trener Językowy pomaga Ci na każdym kroku, także między zajęciami
  • Korzystasz z solidnych podstaw naukowych – nasze kursy przeszło już blisko 10 000 Uczniów, a ponad 90% poleca nas dalej!Podstawą Metody są badania

 

Podstawą Metody są badania Rogera Sperry nad półkulowością mózgu (Nobel 1981) i Teoria Inteligencji Wielorakich harvardzkiego pedagoga Howarda Gardnera.

 

Tylko 20% ludzi potrafi nauczyć się języka „po staremu”, wkuwając gramatykę i teorię języka. Pozostali okupują zwykle postępy ogromnym wysiłkiem, latami wkuwania i górą pieniędzy. Ucząc się w sposób niepasujący do siebie, nawet najwytrwalsi tracą wiarę we własne zdolności. U nas szybko ją odzyskują, bo nauka odpowiednia dla Twojego mózgu to zupełnie inny świat.

METODA COLINA ROSE – NAUKA JĘZYKA  DOPASOWANA DO CIEBIE

DLACZEGO NIE POTRAFIĘ NAUCZYĆ SIĘ AKURAT JĘZYKA

„Jeśli mnie nauczycie, to każdego nauczycie”

 

To jedno z najczęstszych zdań, jakie słyszymy na wejściu od nowych Klientów. Nic dziwnego. Jeśli po latach wysiłków nadal czujesz uderzenie gorąca, kiedy ktoś pyta Cię o coś po angielsku, trudno nie być ostrożnym. Jak to jednak możliwe, że każdy uczy się własnego języka bez problemu, a nie potrafi tego powtórzyć w szkole językowej jako dorosły, wykształcony człowiek?

 

Dziś już wiadomo, że inteligencja to dużo więcej niż proste IQ. Profesor pedagogiki z Harvardu, Howard Gardner, jeszcze w 1983 roku uznał, że człowiek dysponuje całym wachlarzem różnych typów inteligencji. Każdy też posiada inną ich kombinację. Nawet jeśli w ogóle się nad sobą nie zastanawiamy, odruchowo używamy na co dzień tych inteligencji, które mamy najsilniejsze, a więc najłatwiej dostępne.

 

Na tej samej zasadzie sięgasz po ciążki pakunek silniejszą ręką, mimo że nigdy nie mierzyłeś, która faktycznie jest silniejsza. Jeśli jednak spróbujesz się podpisać „niewłaściwą” ręką, potrwa to dłużej, a efekt będzie mizerny. To właśnie się dzieje, kiedy tradycyjna szkoła zmusza Cię do uczenia się za pomocą Twoich słabszych stron. Dlatego Howard Gardner ukuł powiedzenie:

 

„Nieważne jest, czy jesteś inteligentny, tylko w jaki sposób.”

DLACZEGO NIE POTRAFIĘ NAUCZYĆ SIĘ AKURAT JĘZYKA

WŁASNEGO JĘZYKA NAUCZYLIŚMY SIĘ WŁASNYM SPOSOBEM

Metoda Colina Rose to powrót do indywidualnego podejścia do nauki języka. Umiejętności, które ćwiczysz online, a potem na zajęciach z Trenerem, podane są niejako wielokanałowo. Osoba o wysokiej inteligencji matematycznej znajdzie dla siebie ćwiczenia, w których właśnie ona najbardziej się przyda. „Ruchowiec”, który najłatwiej uczy się w działaniu, znajdzie inne – odpowiednie dla siebie. Każdy też będzie pracował w sposób, który w obszarze wspólnym nadal pozwoli mu się skupić na tym, co właśnie do niego przemawia najsilniej.

 

Efekt: bardzo szybkie postępy, nieporównywalne z niczym, czego dotąd próbowało się w tradycyjnej szkole. Do tego taka nauka jest fantastyczną zabawą. Najczęstsza opinia naszych Klientów, wygłaszana przez zupełnie obcych sobie ludzi brzmi:

 

„Najbardziej lubię ten dzień, kiedy mam angielski”

WŁASNEGO JĘZYKA NAUCZYLIŚMY SIĘ WŁASNYM SPOSOBEM

JAK TO DZIAŁA W PRAKTYCE

Przed rozpoczęciem kursu badamy Cię specjalnym testem – Testem Wielorakich Inteligencji. Dzięki temu Twój Trener łatwiej oceni, co w nauce języka najbardziej będzie Ci sprzyjać, a co będzie wyzwaniem i jak temu najlepiej zaradzić. Taki test możesz za darmo samodzielnie wykonać tutaj.

Analiza profilu inteligencji wielorakich to cały proces, ale tu pokażemy Ci uproszczony przykład takiej oceny, który da Ci wyobrażenie tego, jaką rolę odgrywa ten temat w uzyskaniu efektów kursu. Poniżej masz dwa przykładowe profile inteligencji wielorakich.

 

– inteligencja przestrzenno-wizualna (10.5%)

– inteligencja matematyczno-logiczna (10.5%)

– inteligencja muzyczna (10.5%)

– inteligencja językowa (10.5%)

– inteligencja interpersonalna (26.5%)

– inteligencja inttrapersonalna (10.5%)

– inteligencja ruchowa (10.5%)

– inteligencja przyrodnicza (10.5%)

 

Jak widzisz, profil z lewej strony (A) wykazuje najsilniej rozwinięte dwa kanały inteligencji – wizualno-przestrzenną oraz muzyczną. Z kolei drugi profil po prawej (B) jest bardziej równomierny i ma kilka inteligencji w zbliżonych wartościach.

 

 

CO TO OZNACZA DLA UCZNIA

W zależności od profili uczestników grupy Trener modyfikuje metody pracy oraz wskazuje każdemu takie zadania, w tym na platformie online, które najlepiej sprawdzą się dla danego typu inteligencji. Na przykład, wysoka inteligencja muzyczna u obu tych osób oznacza, że łatwo uczą się przez dźwięk – czyli słuchanie.

 

Takie osoby mało nauczą się na tradycyjnym kursie, gdzie głównie wkuwa się gramatykę i uzupełnia luki w podręczniku. Najwięcej skorzystałyby na aktywnym słuchaniu, ale w tradycyjnej szkole to margines, do tego głównie na zajęciach. Tymczasem u nas słuchowiec ma ogromną paletę narzędzi do słuchania i ćwiczenia się w tej sprawności. Nasi Klienci o takim profilu zanurzają się w świecie dźwięku, w tym w świecie słowa czytanego, na tle specjalnie dobranej muzyki klasycznej, która ułatwia zapamiętywanie.

 

Inny przykład: profil (A) po lewej stronie cechuje bardzo wysoki poziom inteligencji wzrokowej. W tradycyjnych kursach językowych zwykle kursanci zapisują w zeszytach listy nowych słówek wraz z ich tłumaczeniami bądź definicjami. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz dostać medal za mini-słownik, ale w realnym mówieniu wiele nie pomoże. Przecież nie tak uczyliśmy się własnego języka – wówczas było tak, że widziałeś przedmiot, np. stół, i od razu uczyłeś się słowa „stół”. Podobnie uczysz się języka obcego za granicą. Jest tak dlatego, że mózg dużo łatwiej przywołuje z pamięci właściwe słowo, jeśli zakodujesz je bezpośrednio z obrazem. Stąd w Metodzie Colina Rose wszystkie nowe treści są kodowane i cyklicznie powtarzane w formie wizualnej.

CO TO OZNACZA DLA UCZNIA

media o nas